Domů Nezařazené Blatný: Uvolňovat se nebude dříve než na začátku února

Blatný: Uvolňovat se nebude dříve než na začátku února

1773
0

Vláda ve středu prodloužila nouzový stav do 14. února a spolu s tím i opatření proti koronaviru. První uvolnění by mohlo nastat na přelomu ledna a února, kdy by se daná část žáků mohla vrátit do škol. Otevřít by se mohl také provoz vleků. Na tiskové konferenci po jednání vlády to sdělil ministr zdravotnictví Jan Blatný.

„Nouzový stav je prodloužen do 14. února. Opatření zůstávají v platnosti nadále. V rámci krizového opatření byla provedena úprava, která umožňuje činnost jeslí,“ sdělil Blatný.

Podle něj by rozvolnění mohlo přijít na přelomu ledna a února. Do lavic by se vrátili žáci maturitních ročníků, malotřídek a také žáci celého prvního stupně.

„Cílem je, aby to bylo co nejdříve, musí to dovolit ale epidemiologická situace. Nestane se to dříve než 1. února,“ uvedl ministr. Vláda to podle něj bude řešit příští týden ve středu.

Také se jednalo o uvolnění lyžařských vleků. „Nevidíme z epidemiologického hlediska problém ve vlastním provozu vleků. Je ale potřeba zajistit, aby otevření vleků nezpůsobilo mobilitu lidí v zemi,“ uvedl.

Ovšem ani k tomu nedojde dřív něž na přelomu ledna a února.

Právě návrat části žáků do škol a otevření lyžařských areálů byla jedna z podmínek komunistů k tomu, aby podpořili prodloužení nouzového stavu, o čemž ve čtvrtek jednala Sněmovna.

Nakonec prošel právě návrh KSČM na prodloužení nouzového stavu do 14. února, vláda chtěla do 21. února.

Zdroj: www.novinky.cz

 

 

Facebook komentáře