Domů Nezařazené Děti na 1. stupni se vrátí do škol, požaduje KSČM za prodloužení...

Děti na 1. stupni se vrátí do škol, požaduje KSČM za prodloužení nouzového stavu

97
0

Komunisté podpoří návrh o prodloužení nouzového stavu o 30 dnů, ovšem pouze pod podmínkou, že se žáci 1. stupně, posledních ročníků základních škol a studenti maturitních ročníků vrátí do škol 1. února. Novinářům to řekl komunistický poslanec Zdeněk Ondráček.

Podle něj jde o nepřekročitelnou podmínku. Další podmínkou jsou i úpravy fungování lyžařských středisek, především o jarních prázdninách.

KSČM chce s vládou nadále projednat rozvolnění provozu obchodů a služeb a také chce projednat zákaz nočního vycházení. O podmínkách podle Ondráčka komunisté informovali příslušné ministry a jednali o nich i s premiérem Andrejem Babišem.

Podle předsedy sněmovního klubu Kováčika musí ve čtvrtek ve Sněmovně zaznít jasné přísliby splnění podmínek jeho strany. Aby se mohlo kontrolovat jejich dodržení, chtějí komunisté zkrátit dobu prodloužení nouzového stavu.

Zda vláda podmínkám KSČM vyhoví, je zatím jen ve hvězdách. Nejspíše se o tom bude nadále jednat.

Mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová uvedla, že je návrat žáků prioritou resortu. „Jsme si ale vědomi toho, že návratem žáků 1. stupně dojde ke zvýšení počtu sociálních kontaktů. Proto pokud má být toto opatření provedeno již v tuto chvíli, je nutné jej vykompenzovat opatřeními v jiné části společnosti či ekonomiky, například v průmyslu nebo ve firmách,” sdělil Novinkám.

Vláda chce navrhnout prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů. Komunisté jsou ochotni podpořit jeho prodloužení do 14. února.

zdroj: www.novinky.cz

Facebook komentáře