Domů Nezařazené Lyžařská střediska by se mohla brzy otevřít.

Lyžařská střediska by se mohla brzy otevřít.

91
0

Pokud to epidemiologická situace dovolí, mohly by se na přelomu ledna a února otevřít lyžařské areály. Ve Sněmovně to před poslanci sdělil ministr zdravotnictví Jan Blatný.

„Lyžařská centra otevřou tak brzo, jak to jen půjde. Musí to ale dovolit epidemiologická situace. Jestli chcete slyšet nějaké datum, tak to může být na přelomu ledna a února. Je zájmem, aby tato část podnikatelů nebyla znevýhodněna,“ uvedl ministr před poslanci.

Obnovení zimních areálu i ubytovacích služeb byla jedna z podmínek, které si stanovili komunisté k podpoření prodloužení nouzového stavu.

Podle poslanců KSČM uzavření nefunguje a vláda by proto měla nastavit protiepidemická pravidla. „Je namístě, aby vláda řekla, zda je připravena skiareály ještě v této sezoně otevřít,“ uvedl ve čtvrtek komunistický poslanec Zdeněk Ondráček.

Již dříve provozovatelé skiareálů a také zástupci cestovního ruchu a sportu žádali o otevření středisek. Každý další den kdy jsou zavřeny, je to podle nich fatální. A pokud by byl začátek provozu až od poloviny února by jejich situaci už nepomohlo.

Skiareály mohly v aktuální zimní sezoně zatím fungovat jen mezi 18. a 26. prosincem. Ztráta kvůli uzavření činí do 10. ledna podle Asociace horských středisek jednu až 1,2 miliardy korun

Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka je v ČR 450 lyžařských středisek, který  do státního rozpočtu přinášejí zhruba 13 miliard korun ročně. Zaměstnávají 45 000 převážně místních obyvatel.

 

Zdroj: covid2019.cz

Facebook komentáře