Domů Nezařazené Na větších přechodech z ČR do Bavorska se čekají fronty. Neuvěříte proč...

Na větších přechodech z ČR do Bavorska se čekají fronty. Neuvěříte proč tomu tak je!

1848
0

Na větších hraničních přechodech z ČR do Bavorska se dnes budou pravděpodobně vytvářet fronty pendlerů, kteří jezdí každý den za prací a nezůstávají tam ani celý týden. Fronty se budou tvořit z důvodů přísných německých opatření. Největší kolony se podle informací ČTK dají čekat, stejně jako to už bylo o víkendu, v jihočeském Strážném, v Pomezí nad Ohří na Chebsku a v Železné Rudě na Klatovsku, kde budou na německé straně fungovat od 04:00 až 06:00 stanice, kde se budou provádět antigenní testy na covid-19. V pondělí jezdí nejvíce českých pracujících lidí do německých továren.

Němci od neděle pokládají ČR za vysoce rizikovou oblast a proto nařídilo testy na koronavirus každých 48 hodin. Sasko se dohodlo s Čechy na kompromisu a chce „jen“ dva testy na koronavirus týdně.

V příštích dnech by se měl počet odběrových stanic zvyšovat. Nová stanice na testování začne dnes od 4:00 na české straně v Pomezí na Ohří. V neděli ho zavedl i Karlovarský kraj, který navíc posiluje testy pendlerů v chebské nemocnici.

Testovací stanice by měly vzniknout i na přechodech v Železné Rudě na Klatovsku a Strážném na Prachaticku. To uvedl v neděli Andej Babiš na svých sociálních sítích.

Bavorsko dnes v 05:00 zahájí bezplatné rychlotesty pendlerů také na německé straně přechodu Železná Ruda v Bayerisch Eisensteinu. Do 09:00 se tam mohou testovat bez registrace. Okres Regen tak chce podpořit pendlery i regionální firmy. Mobilní stanice bude fungovat jen v pondělí.

Podle Zuzany Vintrové prezidentky Asociace pendlerů ČR, panuje mezi pendlery poměrně velká nervozita. Spolu s ministerstvy a vládou tlačí na bavorskou vládu, aby se snížil počet povinných testů pro pendlery. Dnes by spolu měli opět hovoří premiéři obou zemí. Podle Vintrové vinou častých povinných testů, které jsou „logisticky neproveditelné“, zkolabují obě strany příhraničí. Zhruba 60 000 čechů jezdí denně za prací do Německa. Pendleři zvažují, že kvůli tak přísným nařízením začnou marodit.

Zdroj: covid2019.cz

Facebook komentáře