Domů Nezařazené Nevěřte zpochybňovačům. Drsné záběry ze Slovenska ukazují realitu v nemocnicích.

Nevěřte zpochybňovačům. Drsné záběry ze Slovenska ukazují realitu v nemocnicích.

1717
0

Ve videu můžeme vidět záběry demonstrantů, kteří jsou proti covidovým opatřením a zároveň se na videu objevují záběry z jednotky intenzivní péče, kde lidé bojují o svůj život. Video slouží k tomu, aby si lidé uvědomili, že situace ve slovenských nemocnicích není jednoduchá. Mnoho pacientů přichází o své životy a nemocniční lůžka se rychle zaplňují.

I přesto, že odborníci neustále upozorňují na vážnost celé situace, tak se tu najdou tací, kteří věří zmanipulovaným či neověřeným informacím. Tyto informace získávají víc na popularitě i kvůli zhoršující se ekonomické situaci.

Na Slovensku v neděli přibylo 860 pozitivně testovaných lidí RT-PCR testy a 2 824 antigenní. Bohužel je 3 033 hospitalizovaných lidí, z toho 228 z nich leží na JIP a 251 potřebuje podporu plicní ventilace.  V neděli také zemřelo 89 lidi s prokázanou nemocí a proto celkový počet úmrtí stoupl na 3 007.

I v Česku lidé zpochybňují vážnost situace

V ČR je situace o něco vážnější. V neděli  přibylo 4 283 nakažených, což je zhruba o dva tisíce méně než před týdnem, v uplynulém týdnu ale počty nově nakažených stoupaly až k 17 tisícům denně. Nemocnice jako je ta v Královéhradeckém a Karlovarském kraji prosí o pomoc. Nemocnice jsou na hranici své kapacity. Situace se také zhoršuje i na Zlínsku a v Moravskoslezském kraji. V nemocnicích aktuálně leží 7 300 lidí pozitivně testovaných na covid-19 a bohužel dalších 1 100 vyžaduje intenzivní péči.

Lidé i přes tyto čísla vážnost situace popírají. V neděli se na Staroměstském náměstí v Praze konala demonstrace, které se zúčastnilo skoro tři tisíce lidí. I přes prosbu organizátorů akce, aby demonstranti nosili roušku a měli mezi sebou rozestupy, jejich reakce byla jasná. Demonstranti se pouze organizátorům vysmívali. Skandovali, že chtějí svobodu ať je vláda neomezuje jejími nařízeními. Nejhorší scénář pandemie přitom podle šéfa ÚZIS Ladislava Duška ukazuje, že koncem měsíce bude v Česku přibývat přes 30 tisíc nakažených denně.

Dříve jsem pochyboval, teď už mám respekt

Právě již zmíněné protesty odpůrců protikoronavirových opatření se na videu slovenského ministerstva zdravotnictví objevují vedle pacientů, které postihl těžký průběh nemoci COVID-19. „Ministerstvo zdravotnictví přineslo video, při kterém se už neotevřou oči jen skutečným ignorantům,“ soudí deník Nový čas.

Podobné poselství videa je zřejmé i od pacienta, který na konci mluví. „Dříve jsem o tom pochyboval, teď už mám respekt,“ řekl ve videu do kamery. „To by řeklo 2 521 Slováků, kteří podlehli nemoci COVID-19,“ upozorňuje dál video, které bylo zveřejněno minulý týden.

 

Zdroj: cnn.iprima.cz

Facebook komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno