Domů Nezařazené Nový příznak koronaviru: po skvrnách na kůži se podobné rány objevují i...

Nový příznak koronaviru: po skvrnách na kůži se podobné rány objevují i v ústech pacientů

811
0

Příznak objevili specialisté z univerzity v Madridu.

Příznaky, které naznačují, že ses mohl nakazit obávaným koronavirem, jsou již všeobecně dobře známé. Jde zejména o horečku, suchý kašel, extrémní únavu, bolesti na hrudi abolesti krku, ke kterým se v menšině případů může přidat i průjem, ztráta čichu i chuti, nevolnost a v některých případech také psychické problémy nebo změny na mozku.

Nová studie publikovaná na webu JAMA Network zřejmě objevila další příznaky. Má jít o léze, nebo chceš-li viditelné skvrny a poškození přímo v dutině ústní a na patře.

Takové skvrny měla přibližně třetina z 21 pacientů, kteří byli nakaženi koronavirem a měli podobné fleky i jinde na kůži.

Právě tato informace je poměrně důležitá, léze se ti tedy prevdepodobne neobjeví jen výhradně v ústech. Pokud tam budou, je velmi pravděpodobné, že je už dříve objevíš například na rukou nebo nohou. O zánětu cév a ranách na končetinách pacientů s Covid-19 se diskutuje už pár týdnů. Léze v ústech se v ústní dutině a hrtanu objevili přibližně 12 dní po prvotní infekci doprovázené kašlem a dýchacími potížemi.

Koronavirem se podle oficiálních statistik na světě nakazilo už přes 15 milionů lidí, zemřelo 620 tisíc z nich.

Facebook komentáře