Domů Nezařazené Pacient dostal vakcínu proti koronaviru. Po několika hodinách zemřel.

Pacient dostal vakcínu proti koronaviru. Po několika hodinách zemřel.

3108
0

Policie a úřady vyšetřují smrt jednoho pacienta, který zemřel několik hodin po podání vakcíny proti covidu-19. Zatím není příčina smrti jasná. Také se neví zda úmrtí souvisí s očkováním. Pitva se bude konat až v pondělí.

Tímto případem se zabývá několik místních, státních i federálních úřadů. Pacient pocházel z okresu Placer County v Kalifornii, není ale známé jeho jméno, ani věk či pohlaví.

Kancelář šerifa sdělila pouze to, že se od čtvrtka vyšetřuje smrt člověka, kterému byla podána vakcína pár hodin před jeho úmrtím. Nebylo sděleno ani o kterou očkovací látku se jednalo zda od společnosti Pfizer, Moderna či jiné.

„Na jakékoliv závěry týkající se příčiny smrti je zatím brzy, čeká se na výsledek vyšetřování. Naše myšlenky míří k rodině zesnulého,“ uvedl úřad šerifa na facebooku. Dodal, že pacientovi na konci prosince vyšel pozitivní test na covid-19.

Tato zpráva o úmrtí vyvolala plno spekulací a obav mezi místními. „Opravdu se spoléhám na to, že vakcína ukončí tuto pandemii. Mám devítiměsíční dceru, kterou se snažím chránit. Nyní si myslím, že by se tomu mělo věnovat více výzkumů,“ svěřila se televizi CBS Sacramento obyvatelka Kalifornie Britni Tuckerová.

„Všichni zdravotníci jsou povinni hlásit jakékoliv nežádoucí účinky po očkování, i když s ním nemusí souviset,“ vysvětluje lékař Dean Blumberg.

Zdůrazňuje, že veškeré vakcíny prošly sérií klinických testů a až poté byly schváleny. Látka byla vyzkoušena na tisících lidech. V žádném případě nedošlo k úmrtí. Dodal však, že po očkování se může stát cokoliv.

Podle něj je příliš brzy na dělání závěrů. Příčina smrti není prozatím známa. Pitva proběhne až v pondělí.

Zdroj: covid2019.cz

 

Facebook komentáře