Domů Nezařazené Paříž zavedla povinné roušky, Chorvaté čekají na Slzy svatého Vavřince

Paříž zavedla povinné roušky, Chorvaté čekají na Slzy svatého Vavřince

148
0

Projděte si mapu Paříže, roušky jsou povinné ve vybraných ulicích. Za jejich nenošení se udílí pokuty i ve Španělsku. Svátek Vavřince je ideální pro pozorování Perseid v Chorvatsku. A dozvíte se, proč ve Splitu rostou palmy.

Přinášíme vám další díl pravidelného prázdninového seriálu. Každý den od pondělí do neděle se v odpoledních hodinách můžete těšit na rady a zajímavosti Seznam Zpráv z evropských turistických destinací. A to až do 31. srpna.

Kolem Seiny v roušce
Poněkud netradiční návrat roušek ohlásila Paříž. V období nedýchatelných veder, která dusí Francii, si budou muset lidé v nejfrekventovanějších částech Paříže ode dneška i venku nasazovat roušky. Bez nich bude zakázáno procházet se po nábřežích kolem Seiny nebo na Montmartru, stejně jako nakupovat na velkých obchodních třídách metropole. Pařížská prefektura přistoupila k tomuto opatření ve snaze zbrzdit nárůst nových případů nákazy koronavirem. Nařízení platí od dnešních osmi hodin ráno pro lidi starší 11 let.

Opatření se netýká celé Paříže ani celých čtvrtí, ale jen určitých ulic, náměstí a tržišť, na kterých se obvykle shromažďuje větší počet lidí. Zakrytá ústa a nos musí mít lidé v různých částech šestnácti z celkových dvaceti pařížských obvodů – v centru i v okrajových částech. Na seznamu ulic je i řada známých nákupních tříd. Mimo zóny s povinnými rouškami jsou ale velké turistické atrakce jako Eiffelova věž, nádvoří paláce Louvre a Tuilerijské zahrady, Vítězný oblouk či třída Champs-Élysées.

„V jedné ulici se nosí, v jiné ne! Myslíte si snad, že máme všichni v hlavě mapu Paříže? A chudáci turisti, kterých tu teď beztak není moc, ti nebudou rozumět vůbec ničemu,“ řekl dnes AFP majitel kavárny v centru města Didier. Opatření v Paříži začalo platit v den, na který meteorologové vydali varování před vedrem. Teploty se v těchto dnech v hlavním městě pohybují kolem 35 stupňů Celsia.
Povinnost nosit roušky na vyznačených místech bude platit nejméně měsíc. Radnice ovšem již avizovala, že v případě potřeby nařízení prodlouží. Za jeho nedodržení hrozí pokuta až 135 eur.

Thalia
Bouře Thalia, která zasáhla řecký ostrov Euboia, za sebou zanechala škody nejen na majetku. Druhý největší ostrov u pobřeží Řecka v západní části Egejského moře následně zasáhly povodně, během kterých zemřelo sedm lidí včetně osmiměsíčního dítěte. Tělo osmého pohřešovaného našli záchranáři v pondělí na druhém konci ostrova.

Facebook komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno