Domů Nezařazené Pokud donesete antigenní test, můžete na fotbal. Hospod se to však...

Pokud donesete antigenní test, můžete na fotbal. Hospod se to však netýká.

1814
0

V momentě kdy PES klesne ze současného pátého stupně na čtvrtý, budou se uvolňovat některé volnočasové aktivity. Ovšem to se bude týkat těch, kteří podstoupí test. Ke vstupence na fotbal, do kina a divadla, budou lidi muset donést i negativní antigenní test.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček přemýšlí o změně protipandemickcého systému PES. Pokud by lidé donesli antigenní test, mohli by se již zmíněných aktivit zúčastnit.

„Za sebe říkám, že než budeme proočkováni, tak to na nezbytně nutnou dobu řešení je. Jestli to neuděláme, půjde to pořád nahoru a dolů,“ říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Změna by podle něj měla platit po 22. lednu.

Na rozdíl od sportovních utkání, kin a divadel by se však vstup s negativním testem netýkal restaurací. „O hospodách se nebavíme. Jde o sport, kulturu, velmi zvažujeme i ubytovací zařízení, třeba hotely,“ upřesnil Havlíček.

Přísnější PES pro hospody

„Pojedete na víkend třeba do Českého Krumlova, někam po vlastech českých na dva dny, ten test bude platit 48 hodin, tam si to mohu představit. Penziony a hotely se budou moci nadechnout. Hůře už si to představím u sezónních dělníků, kteří bydlí na ubytovně,“ řekl Havlíček.

Změna systému PES by pro restaurace znamenala ještě přísnější pravidla, než mají nyní. Ve čtvrtém stupni musí stále jídlo vydávat přes výdejní okénko. Až v okamžiku kdyby PES byl ve třetím stupni, tak poté mohou otevřít. Jenže místo 50 procent plochy by v přísnějším systému PES platilo jen 30 procent. Žádný test by však strávník ke vstupu nepotřeboval.

 

Zdroj: covid2019.cz

Facebook komentáře