Domů Nezařazené Řecko nepříjemně zaskočilo Čechy. Italové vyřešili otázku bezpečného pití

Řecko nepříjemně zaskočilo Čechy. Italové vyřešili otázku bezpečného pití

130
0

Nečekaná vstupenka do Řecka v podobě negativního testu Čechy zaskočila, česká vláda se nyní snaží vyjednat pro turisty lepší podmínky. V Toskánsku se opět popíjí bezpečně a Češi v Chorvatsku dohnali, co kvůli pandemii zameškali.

Přinášíme vám další díl pravidelného prázdninového seriálu. Každý den od pondělí do neděle se v odpoledních hodinách můžete těšit na rady a zajímavosti Seznam Zpráv z evropských turistických destinací. A to až do 31. srpna.
Vyjednávání s Řeckem

Na seznam zemí, jejichž obyvatelé se do Řecka nedostanou bez negativního testu na koronavirus, kromě České republiky přibylo i Švédsko, Belgie, Španělsko a Nizozemsko. V pondělí to nečekaně oznámili představitelé řecké vlády. Zpřísňování pravidel pro vstup do Řecka následuje zhoršení epidemiologické situace na Balkáně.

Vstupenkou na území Řecka je pro vybrané státy negativní test na koronavirus, který nesmí být starší než 72 hodin. Nařízení platí od 17. srpna. Stejné pravidlo platí pro návštěvníky vstupující do Řecka přes pevninskou hranici, a to včetně Řeků vracejících se domů.

Testovací povinnost zasažené země zaskočila. Premiér Andrej Babiš uvedl, že krizový štáb nyní musí vyřešit posílení testovacích míst, aby lidé, kteří do Řecka pojedou, měli možnost nechat se otestovat. „Je to pro nás překvapení. Psal jsem ráno řeckému premiérovi, aby se na to ještě podívali,“ řekl Babiš. Argumentoval přitom pondělním poklesem počtu nově odhalených nákaz v Česku. Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří tomu, že povinnost se na Čechy bude vztahovat jen po „velmi krátkou dobu“. Novinářům řekl, že o věci jednají epidemiologové obou zemí.

Řecká vláda dále zakazuje veřejná shromáždění, včetně představení a koncertů, kde není zajištěno sezení pro diváky. Omezení se vztahuje i na bary na Krétě, v Soluni, Chalkidiki, Mykonosu, Parosu, Santorini, Antiparosu, Zakynthosu a Kosu, které musí mít mezi půlnocí a sedmou ranní zavřeno.
(Ne)vinná okénka

Během pandemie musely bary a restaurace pro své vlastní dobro začít vymýšlet inovativní způsoby servírování pokrmů a nápojů tak, aby nedošlo k újmě jak zdravotní, tak materiální. Italové se rozhodli vzít si příklad z „vychytávky“ staré celá staletí. Takzvaná vinná okénka nacházela své využití už ve středověku, zejména pak v období 14. století, kdy se do světa z Asie rozšířila epidemie moru a doputovala i do Itálie. Už tehdy bylo nutné zavést opatření pro zachování jak zdravého těla, tak i ducha.

Facebook komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno