Domů Nezařazené Roušky budou znovu povinné v restauracích i dopravě. 10 000,-Kč pokuta za...

Roušky budou znovu povinné v restauracích i dopravě. 10 000,-Kč pokuta za nedodržení!

214
0

V celém Česku od září znovu platí povinnost nosit roušky na mnoha uzavřených místech. Nebudou ale povinné všude a za všech okolností, Seznam Zprávy přináší přehled pravidel a výjimek.

Návrat roušek do života Čechů oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí po jednání Rady vlády pro zdravotní rizika. Opatření má působit jako prevence proti šíření koronaviru a platit bude od 1. září.

A je to tu, od pondělí máme v ČR opět povinné roušky, protože se ukázalo že roušky skutečně ochrání před hromadným šířením nákazy! Zejména roušky vyrobené z Českého nanovlákna, jako se například prodávají na ochrannerousky.cz

Nanovlákno jako jediné dokáže virus zachytit a aktivní stříbro jej zahubí. Tyto roušky můžete navíc i prát a neztrácí účinnost, takže je můžete nosit do konce života.

OCHRANNÉ ROUŠKY Z NANOVLÁKNA PROTI KORONAVIRU >> KOUPÍTE ZDE <<

Pokuta za nedodržení nařízení

Za porušení vládních opatření proti šíření covidu-19 mohou lidé dostat pokutu až do 10 000 korun. Od května mohou policisté a strážníci postihovat přestupky na místě.

„Naším cílem je tímto preventivním opatřením maximálně ochránit zranitelné občany, jako jsou senioři či nemocní. Pravidla pro používání roušek jsme nastavili tak, aby zahrnovala místa, kde lze předpokládat větší riziko přenosu nákazy,“ zdůvodnil ministr s tím, že jde zejména o veřejné vnitřní prostory, ve kterých nelze vždy zajistit udržování dostatečného rozestupu.

Roušku na úřad i do kostela

Ochranu úst a nosu musí lidé od září nosit ve vnitřních prostorách všech prodejen, úřadů i soudů – s výjimkou soudců, účastníků, svědků, znalců a tlumočníků.

Povinnost platí také pro prostory pošt, obchodních center a provozoven poskytujících služby, jako jsou kadeřnictví, manikúra nebo pedikúra.

Kromě toho je lidé musí nosit v kostelech, divadlech či kinech, ale i ve všech zařízeních zdravotních a sociálních služeb, včetně lékáren.

Doposud se opatření týkalo pouze lůžkové části. „Vzhledem k nadcházejícím podzimním volbám jsme v mimořádném opatření pamatovali také na povinné nošení ochranných prostředků dýchacích cest ve volebních místnostech,“ doplnil výčet ministr zdravotnictví.

Cestování a roušky

Roušky bude nutné používat také při cestování veřejnou dopravou. Jedná se o městskou hromadnou dopravu, meziměstské spoje (vlaky a autobusy) i taxislužby. Opatření se týká také cestování v autobusech v rámci jiné než veřejné dopravy, jako jsou například organizované zájezdy.

Řidičů veřejné dopravy se opatření netýká pokud nejsou v přímém kontaktu s cestujícím.

Odložit roušku bude možné také v případě konzumace potravin a nápojů v prostředcích veřejné dopravy, pokud konzumaci umožňuje přepravní řád.

Facebook komentáře