Domů Nezařazené Šíření koronaviru prudce zrychlilo. Každý čtvrtý nakažený je z jediné země

Šíření koronaviru prudce zrychlilo. Každý čtvrtý nakažený je z jediné země

140
0

Za posledních sedm dní překonal koronavirus několik milníků. Celosvětově bylo potvrzeno od začátku epidemie již 20 milionů nakažených. Více než čtvrtina případů je ve Spojených státech.

Před více než půl rokem se v čínském městě Wu-chan začal rapidní rychlostí šířit do té doby neznámý druh koronaviru. Tím se k dnešnímu dni nakazilo přes 20 milionů lidí. Podle expertů je však velmi pravděpodobné, že reálná čísla jsou výrazně vyšší než ta oficiální. Mnoho lidí totiž ani nemusí zjistit, že v těle koronavirus má, protože neprojevují žádné příznaky. Znepokojující je také rychlost, s níž čísla dospěla až k dnešnímu stavu.

Zatímco první milion evidovali zdravotníci po zhruba čtyřech měsících sledování šíření choroby, na druhý stačily necelé dva týdny. Tempo i nadále zrychlovalo a na nakažení zatím posledního milionu lidí potřeboval virus pouhých pět dní. Deset milionů lidí virus nakazil za 44 dní.

Od konce července je denní světový přírůstek většinou přes 250 tisíc nových případů za den, 30. 7. byl dokonce nejvyšší nárůst od začátku pandemie, odhaleno bylo téměř 300 tisíc nových případů.

Facebook komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno